Coverstich Brother CV3440 z dolnym przeplotem

2 520,00 zł brutto

2 048,78 zł netto

Brother CV3440

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie

Więcej informacji

Linia Cover Stitch to zupełna nowość w ofercie Brothera. Szycie maszynami Cover Stitch pozwala na uzyskanie w pełni profesjonalnej jakości wykańczanej odzieży.

W powszechnym użyciu można spotkać kilka określeń na maszynę wykańczającą odzież ściegiem drabinkowym: coverlock, cover, kapówka, renderka. Na potrzeby opisu maszyn domowych z serii Cover Stitch można przyjąć uproszczenie, że każda z nich może być używana wymiennie.

Gdzie w ubraniach można znaleźć wspomniany ścieg drabinkowy i w jakich zastosowaniach pomaga posiadanie maszyn Cover Stitch? Ścieg drabinkowy można znaleźć wszędzie tam, gdzie wymagane jest trwałe zszycie materiału przy zachowaniu dużej elastyczności ściegu. A więc można go spotkać przy wykańczaniu dołu bluzek i koszulek, rękawków, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szyjąc bieliznę, dresy i bluzy dresowe etc… A to tylko fragment z możliwych zastosowań ściegu drabinkowego!

Maszyny Brother Cover Stitch pozwalają także na szycie ściegiem łańcuszkowym. Ścieg ten służy do łączenia materiałów w miejscach, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość i odporność ściegu oraz jego elastyczność np. w jeansach, koszulach, odzieży roboczej itp.

W renderce zastosowano poręczną dźwignię do podnoszenia stopki i zmniejszania naprężenia nici. Ułatwia ona nawlekanie maszyny i operowanie materiałem. Poniżej dźwigni znajdują się pokrętła do ustawiania długości ściegu, mechanizmu dyferencyjnego, manualnego poruszania igielnicą.

Na lewo od igieł, na obudowie umieszczono przydatny, przyśpieszający pracę obcinacz nitek. W górnej części obudowy znajduje się zaś wygodny uchwyt do przenoszenia maszyny oraz pokrętło do regulacji docisku stopki. Przedni plastik obudowy został zaś ozdobiony przejrzystą, różnokolorową instrukcją drogi każdej z nici. Rozwiązanie to jest doskonale znane wszystkim użytkownikom overlocków Brother. Nawlekanie nici jest poprowadzone przez metalową antenę, trwałe rozwiązanie niespotykane w innych coverlockach domowych. Poprzez system chwytaczy i przelotek igła finalnie trafia do igły, która w odróżnieniu od poprzedniej generacji coverlocków Brother opuszcza się w kierunku płytki ściegowej pod kątem prostym. Zwiększa to siłę przebicia igły i zmniejsza uszkodzenia materiału spowodowane pracą igły. Dzięki zastosowanym mechanizmom nawlekanie covera CV3440 jest intuicyjne, co nie jest wcale takie oczywiste przy tak znacznym zaawansowaniu technicznym maszyny.

Do coverów z linii Cover Stitch dostępny jest szereg opcjonalnych akcesoriów, które poszerzają możliwe zastosowania maszyn o nowe funkcje. Posiadając je jesteś w stanie samodzielnie wykonać lamówki i szlufki nie ustępujące tym spotykanym w odzieży markowej. Oprócz szlufkarki  i lamownika do wszywania zaprasowanych lamówek dostępny jest również zwijacz (zwijający jedno i dwukrotnie), zestaw do obszywania krawędzi, oraz lamownik dwufunkcyjny (składający i wszywający niezaprasowane lamówki). Teraz żaden detal nie będzie dla Ciebie zbyt trudny i czasochłonny. 

Brother CV3440 pozwala na szycie 4 rodzajami ściegów (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy podwójny szeroki, ścieg łańcuszkowy) w szerokiej gamie zastosowań i materiałów, zarówno w celach dekoracyjnych, jak i konstrukcyjnych.

Duży komfort pracy na coverlocku został osiągnięty poprzez powiększone pole robocze do wielkości 155 mm x 100 mm. Żaden inny cover na polskim rynku nie oferuje tak dużej przestrzeni roboczej. Dla zwiększenia wygody wszystkie dźwignie i pokrętła zostały przeniesione na prawą stronę maszyny tak, by nie były one przesłonięte materiałem w czasie pracy. Coverlock CV3440  posiada wydajny system oświetlenia LED, by praca nawet w złych warunkach oświetleniowych nie stwarzała problemu. Maszyna posiada również wolne ramię umożliwiając wykańczanie wąskich elementów
odzieży takich jak nogawki, rękawki i dekolty.

 Brother CV3440 posiada kilka specjalnych ściegów. Wszystkie są ściegami elastycznymi. Każdy z nich ma konkretne zastosowanie.

  ścieg łańcuszkowy przy zastosowaniu jednej igły i dwóch nici. Stebnówka na prawej i łańcuszek na lewej stronie. Jest ściegiem łączącym oraz może być używany do dekoracji . Elementy koszul, spodni.

 

 

 
 
 
Ścieg przykrywający przy zastosowaniu dwóch igieł i trzech nici. Wąski rozstaw igieł. Jest najpopularniejszy i nazywa się ściegiem drabinkowym. Dwie stebnówki na prawej i drabinka na lewej stronie. Idealny do wykańczania rękawów i dołów ubrań, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szycia dresów i bluz dresowych, elementów kurtek i marynarek, bluzek, topów, koszulek polo, t-shirtów.

 

 

 

Ścieg przykrywający przy zastosowaniu dwóch igieł i trzech nici. Szeroki rozstaw igieł. Optymalny dla cienkich materiałów. Do przyszywania taśm, przykrywania szwów, do robienia szlufek do spodni.

 

 

 

Ścieg przykrywający przy zastosowaniu trzech igieł i czterech nici. Bardzo szeroki ścieg, w efekcie mamy trzy stebnówki na prawej stronie i rozbudowaną drabinkę na lewej stronie. Zastosowanie: najczęściej bielizna i odzież sportowa, polary.

 

 

Najważniejsze funkcje i możliwości:

 • potrójny ścieg drabinkowy
 • ścieg drabinkowy podwójny wąski,
 • ścieg drabinkowy podwójny szeroki
 • ścieg łańcuszkowy
 • powiększone pole robocze 15,5 cm x 10 cm
 • wolne ramię
 • mechanizm dyferencyjny

Akcesoria w zestawie z maszyną:       Akcesoria opcjonalne:
 • pokrowiec

 • pudełko na akcesoria

 • pęseta

 • siatka na nici (4szt)

 • nakładka na szpulkę (4szt)

 • szczoteczka

 • śrubokręt

 • igły (130/705H)#90:3 szt

 • stopka przezroczysta

 • śrubka (2szt)

 • podkładka szpulki

 • kontroler nożny

 • instrukcja DVD

 • instrukcja obsługi

 • zestaw zwijaczy
 • prowadnik taśmy ze skosu
 • prowadnik do szlufek
 • zestaw zwijaczy do taśmy
 • lamownik dwufunkcyjny

Kilka porad dotyczących coverloka Brother CV3440/CV3550

 

Cover niesamowicie przyspiesza wykańczanie ubrań - obrębienie brzegów oraz podwinięcie maszyna ta wykonuje w czasie jednej operacji. Efektem jest bardzo estetyczne, nienaganne i fachowe wykończenie odzieży. 


 

 

Aby w pełni korzystać z możliwości tego sprzętu warto poznać kilka zasad, które pomogą w przyjemny sposób pracować z tą maszyną.

 

Po pierwsze nici - cover najlepiej pracuje na dużych szpulkach, takich, jakich używa się do owerloków. Naprężenia są wtedy odpowiednie, nici się nie blokują i szycie przebiega bezproblemowo. 

Nici powinny być poliestrowe, dobrej jakości. Uważajcie na nici, które pochodzą od niesprawdzonych producentów, są zakurzone lub mają pętelki - nie ma wtedy szans, aby maszyna pracowała prawidłowo.

 

 

Po drugie - igły. Należy je dobierać do materiału jaki szyjecie - inne do dzianin inne do tkanin. Do covera wkładamy igły półpłaskie, takie jak do maszyny wieloczynnościowej czy owerloka. Niektórzy producenci mają w ofercie igły specjalnie przeznaczone do tego typu maszyny np. ORGAN EL x 705 do tkanin w rozmiarach 75, 80, 90 lub EL x 705CR SUK SERGER COVERSTICH do dzianin w rozmiarach  80-90.

Ważne jest, żeby igły były ostre i proste. Pamiętajcie o tym, że co jakiś czas należy igły wymieniać - tyczy się to każdej maszyny szyjącej. Igły się najzwyczajniej w świecie zużywają i tępią. 

Jeśli wiec cover nie wiąże ściegu, albo przepuszcza go - sprawdźcie i wymieńcie igły.

 

Po trzecie - sposób nawleczenia covera. Nie jest to trudna do nawlekania maszyna, ale warto przed pierwszym użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi i dobrze poznać drogę prowadzenia nici. Może się okazać, że opuścicie jeden punkt i to zaważy na prawidłowej pracy tej maszyny.

 

Po czwarte - ważne jest prawidłowe kończenie ściegu, sposób wyciągania materiału spod stopki. Cover to maszyna, która po zakończonym szyciu przez chwilę jeszcze „trzyma” materiał, podobnie jak jest w owerloku. Aby uwolnić materiał spod maszyny należy to zrobić w fachowy sposób - najprościej jest po zakończonym szyciu podnieść igły do góry, pociągnąć materiał do tyłu, tak, aby wyciągnęło się trochę nici. 

Obcinamy nitki wychodzące od igieł - i tylko te i pociągamy materiał w lewą stronę, tak, aby nitki od igieł przeszły na lewą stronę materiału. 

Po tym obcinamy nitkę od chwytacza i zawiązujemy wszystkie nitki razem w supełek. Nic nie będzie się pruło.

Ważne jest aby nie szarpać za materiał, nie próbować go na siłę wyciągać spod stopki w ten sposób można uszkodzić maszynę lub wygiąć igły. 

Opis

Marka Brother
Typ maszyny Coverstich
Ilość wbudowanych ściegów 4 (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy szeroki, ścieg łańcuszkowy)
System igieł ORGAN ELx705
Odległość igły od ramienia maszyny 15,5 cm
Regulacja długości ściegu od 2 - 4 mm
Regulacja szerokości ściegu od 3 - 6 mm
Regulacja naprężenia nici Tak
Wolne ramię Tak
Manualny obcinacz igieł Tak
Mocowanie stopek system zatrzaskowy MATIC
Ilość stopek w zestawie 1
Pozycjonowanie igły Tak - kołem pasowym
Wygodny uchwyt do przenoszenia Tak
Prędkość szycia 1000 śc/min.
Oświetlenie Led
Waga maszyny (netto) 8,6 kg
Regulowany docisk stopki Tak
Zastosowanie Szycie dzianin. Cover wyposażony jest w mechanizm różnicowy, co ułatwia szycie materiałów rozciągliwych.
Przeplot górny Nie
Przeplot dolny Tak

Produkty powiązane