Coverstich Brother CV3550 z dolnym i górnym przeplotem

2 989,99 zł brutto

2 430,89 zł netto

Brother CV3550

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie

Więcej informacji

Linia Cover Stitch to zupełna nowość w ofercie Brothera. Szycie maszynami Cover Stitch pozwala na uzyskanie w pełni profesjonalnej jakości wykańczanej odzieży. W powszechnym użyciu można spotkać kilka określeń na maszynę wykańczającą odzież ściegiem drabinkowym: coverlock, cover, kapówka, renderka. Na potrzeby opisu maszyn domowych z serii Cover Stitch można przyjąć uproszczenie, że każda z nich może być używana wymiennie. Gdzie w ubraniach można znaleźć wspomniany ścieg drabinkowy i w jakich zastosowaniach pomaga posiadanie maszyn Cover Stitch? Ścieg drabinkowy można znaleźć wszędzie tam, gdzie wymagane jest trwałe zszycie materiału przy zachowaniu dużej elastyczności ściegu. A więc można go spotkać przy wykańczaniu dołu bluzek i koszulek, rękawków, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szyjąc bieliznę, dresy i bluzy dresowe etc… A to tylko fragment z możliwych zastosowań ściegu drabinkowego! Maszyny Brother Cover Stitch pozwalają także na szycie ściegiem łańcuszkowym. Ścieg ten służy do łączenia materiałów w miejscach, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość i odporność ściegu oraz jego elastyczność np. w jeansach, koszulach, odzieży roboczej itp.

Za maszynę domową umożliwiającą wszystko to, co Brother CV3550 polski konsument do tej pory musiał zapłacić prawie dwukrotnie więcej. Duży komfort pracy na coverlocku został osiągnięty poprzez powiększone pole robocze do wielkości 155 mm x 100 mm. Żaden inny cover na polskim rynku nie oferuje tak dużej przestrzeni roboczej. Dla zwiększenia wygody wszystkie dźwignie i pokrętła zostały przeniesione na prawą stronę maszyny tak, by nie były one przesłonięte materiałem w czasie pracy. W renderce zastosowano poręczną dźwignię do podnoszenia stopki i zmniejszania naprężenia nici. Ułatwia ona nawlekanie maszyny i operowanie materiałem. Poniżej dźwigni znajdują się pokrętła do ustawiania długości ściegu, mechanizmu dyferencyjnego, manualnego poruszania igielnicą. Na lewo od igieł, na obudowie umieszczono przydatny, przyśpieszający pracę obcinacz nitek. W górnej części obudowy znajduje się zaś wygodny uchwyt do przenoszenia maszyny oraz pokrętło do regulacji docisku stopki. Przedni plastik obudowy został zaś ozdobiony przejrzystą, różnokolorową instrukcją drogi każdej z nici. Rozwiązanie to jest doskonale znane wszystkim użytkownikom overlocków Brother. Nawlekanie nici jest poprowadzone przez metalową antenę, trwałe rozwiązanie niespotykane w innych coverlockach domowych. Poprzez system chwytaczy i przelotek igła finalnie trafia do igły, która w odróżnieniu od poprzedniej generacji coverlocków Brother opuszcza się w kierunku płytki ściegowej pod kątem prostym. Zwiększa to siłę przebicia igły i zmniejsza uszkodzenia materiału spowodowane pracą igły. Dzięki zastosowanym mechanizmom nawlekanie covera CV3550 jest intuicyjne, co nie jest wcale takie oczywiste przy tak znacznym zaawansowaniu technicznym maszyny. Coverlock CV3550 posiada wydajny system oświetlenia LED, by praca nawet w złych warunkach oświetleniowych nie stwarzała problemu. Maszyna posiada również wolne ramię umożliwiając wykańczanie wąskich elementów odzieży takich jak nogawki, rękawki i dekolty.

Do coverów z linii Cover Stitch dostępny jest szereg opcjonalnych akcesoriów, które poszerzają możliwe zastosowania maszyn o nowe funkcje. Posiadając je jesteś w stanie samodzielnie wykonać lamówki i szlufki nie ustępujące tym spotykanym w odzieży markowej. Oprócz szlufkarki  i lamownika do wszywania zaprasowanych lamówek dostępny jest również zwijacz (zwijający jedno i dwukrotnie), zestaw do obszywania krawędzi, oraz lamownik dwufunkcyjny (składający i wszywający niezaprasowane lamówki). Teraz żaden detal nie będzie dla Ciebie zbyt trudny i czasochłonny.

 

Brother CV3550 pozwala na szycie 7 rodzajami ściegów (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy podwójny szeroki, ścieg łańcuszkowy, trzyigłowy ścieg obustronnie drabinkowy, wąski i szeroki dwuigłowy ścieg obustronnie drabinkowy) w szerokiej gamie zastosowań i materiałów, zarówno w celach dekoracyjnych, jak i konstrukcyjnych.

W coverze CV3550 możliwe jest włączenie górnego przeplotu, co pozwala na szycie zarówno ściegami jednostronnie drabinkowymi jak i dwustronnie drabinkowymi. Żaden bezpośredni konkurent rynkowy nie jest w stanie zaoferować tak wiele. Duży komfort pracy na coverlocku został osiągnięty poprzez powiększone pole robocze do wielkości 155 mm x 100 mm. Dla zwiększenia wygody wszystkie dźwignie i pokrętła zostały przeniesione na prawą stronę maszyny tak, by nie były one przesłonięte materiałem w czasie pracy.

Najważniejsze funkcje i możliwości

 • potrójny ścieg drabinkowy
 • ścieg drabinkowy podwójny wąski
 • ścieg drabinkowy podwójny szeroki
 • ścieg łańcuszkowy
 • trzyigłowy ścieg obustronnie drabinkowy
 • wąski dwuigłowy ścieg obustronnie drabinkowy
 • szeroki dwuigłowy ścieg obustronnie drabinkowy
 • powiększone pole robocze 15,5 cm x 10 cm
 • wolne ramię
 • mechanizm dyferencyjny
 • oświetlenie LED

Akcesoria w zestawie z maszyną:       Akcesoria opcjonalne:
 • pokrowiec

 • pudełko na akcesoria

 • pęseta

 • siatka na nici (5szt)

 • nakładka na szpulkę (5szt)

 • szczoteczka

 • śrubokręt

 • igły (130/705H)#90:3 szt

 • stopka przezroczysta

 • przeplatacz

 • prowadnik nici

 • śrubka (2szt)

 • podkładka szpulki

 • kontroler nożny

 • instrukcja DVD

 • instrukcja obsługi

 • zestaw zwijaczy
 • prowadnik taśmy ze skosu
 • prowadnik do szlufek
 • zestaw zwijaczy do taśmy
 • lamownik dwufunkcyjny

                        Brother CV3550 posiada kilka specjalnych ściegów. Wszystkie są ściegami elastycznymi. Każdy z nich ma konkretne zastosowanie.

                                                                     PRZY ZASTOSOWANIU JEDYNIE DOLNEGO PRZEPLOTU
  

 

  Ścieg łańcuszkowy przy zastosowaniu jednej igły i dwóch nici. Stebnówka na prawej i łańcuszek na lewej stronie. Jest ściegiem łączącym oraz może być używany do dekoracji . Elementy koszul, spodni.

 

 
 
 
Ścieg przykrywający przy zastosowaniu dwóch igieł i trzech nici. Wąski rozstaw igieł. Jest najpopularniejszy i nazywa się ściegiem drabinkowym. Dwie stebnówki na prawej i drabinka na lewej stronie. Idealny do wykańczania rękawów i dołów ubrań, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szycia dresów i bluz dresowych, elementów kurtek i marynarek, bluzek, topów, koszulek polo, t-shirtów.

 

 

 

Ścieg przykrywający przy zastosowaniu dwóch igieł i trzech nici. Szeroki rozstaw igieł. Optymalny dla cienkich materiałów. Do przyszywania taśm, przykrywania szwów, do robienia szlufek do spodni.

 

 

 

Ścieg przykrywający przy zastosowaniu trzech igieł i czterech nici. Bardzo szeroki ścieg, w efekcie mamy trzy stebnówki na prawej stronie i rozbudowaną drabinkę na lewej stronie. Zastosowanie: najczęściej bielizna i odzież sportowa, polary.

 

 

                                                                       PRZY ZASTOSOWANIU DOLNEGO I GÓRNEGO PRZEPLOTU

  Top cover stitch (wąski). Ścieg przykrywający przy zastosowaniu 2 igieł i 4 nici. Idealny do łączenia krawędzi i przykrywania ściegów. Jest to ścieg bardzo elastyczny. Pełni również funkcję dekoracyjną.

 

 
 
 
Top cover stitch (szeroki). Ścieg przykrywający przy zastosowaniu 2 igieł i 4 nici. Idealny do łączenia krawędzi i przykrywania ściegów. Jest to ścieg bardzo elastyczny. Pełni również funkcję dekoracyjną,

 

 

  Ścieg przykrywający przy zastosowaniu 3 igieł i 5 nici. Idealny do łączenia krawędzi i przykrywania ściegów. Jest to ścieg bardzo elastyczny. Pełni również funkcję dekoracyjną,

 

Maszyna wyposażona jest w dwa transportery pod stopką. W zależności od regulacji transportu różnicowego możemy zapobiegać marszczeniu cienkich tkanin, możemy podwyższyć elastyczność szwu, lub możemy przeszywać materiały neutralne (nieelastyczne). Mechanizm różnicowy jest niezastąpiony do pracy z dzianiami.


 

Cover niesamowicie przyspiesza wykańczanie ubrań - obrębienie brzegów oraz podwinięcie maszyna ta wykonuje w czasie jednej operacji. Efektem jest bardzo estetyczne, nienaganne i fachowe wykończenie odzieży. 


 

 

Aby w pełni korzystać z możliwości tego sprzętu warto poznać kilka zasad, które pomogą w przyjemny sposób pracować z tą maszyną.

 

Po pierwsze nici - cover najlepiej pracuje na dużych szpulkach, takich, jakich używa się do owerloków. Naprężenia są wtedy odpowiednie, nici się nie blokują i szycie przebiega bezproblemowo. 

Nici powinny być poliestrowe, dobrej jakości. Uważajcie na nici, które pochodzą od niesprawdzonych producentów, są zakurzone lub mają pętelki - nie ma wtedy szans, aby maszyna pracowała prawidłowo.

 

 

Po drugie - igły. Należy je dobierać do materiału jaki szyjecie - inne do dzianin inne do tkanin. Do covera wkładamy igły półpłaskie, takie jak do maszyny wieloczynnościowej czy owerloka. Niektórzy producenci mają w ofercie igły specjalnie przeznaczone do tego typu maszyny np. ORGAN EL x 705 do tkanin w rozmiarach: 75, 80, 90 oraz EL x 705CR SUK SERGER COVERSTICH do dzianin w rozmiarach 80-90. 

Ważne jest, żeby igły były ostre i proste. Pamiętajcie o tym, że co jakiś czas należy igły wymieniać - tyczy się to każdej maszyny szyjącej. Igły się najzwyczajniej w świecie zużywają i tępią. 

Jeśli wiec cover nie wiąże ściegu, albo przepuszcza go - sprawdźcie i wymieńcie igły.

 

Po trzecie - sposób nawleczenia covera. Nie jest to trudna do nawlekania maszyna, ale warto przed pierwszym użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi i dobrze poznać drogę prowadzenia nici. Może się okazać, że opuścicie jeden punkt i to zaważy na prawidłowej pracy tej maszyny.

 

    Po czwarte - ważne jest prawidłowe kończenie ściegu, sposób wyciągania materiału spod stopki. Cover to maszyna, która po zakończonym szyciu  przez chwilę jeszcze „trzyma” materiał, podobnie jak jest w owerloku. Aby uwolnić materiał spod maszyny należy to zrobić w fachowy sposób - najprościej jest po zakończonym szyciu podnieść igły do góry, pociągnąć materiał do tyłu, tak, aby wyciągnęło się trochę nici. 

     Obcinamy nitki wychodzące od igieł - i tylko te i pociągamy materiał w lewą stronę, tak, aby nitki od igieł przeszły na lewą stronę materiału. 

             Po tym obcinamy nitkę od chwytacza i zawiązujemy wszystkie nitki razem w supełek. Nic nie będzie się pruło.

     

   Ważne jest aby nie szarpać za materiał, nie próbować go na siłę wyciągać spod stopki w ten sposób można uszkodzić maszynę lub wygiąć igły. 

 

Opis

Marka Brother
Typ maszyny Coverstich
Ilość wbudowanych ściegów 7 (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy podwójny szeroki, ścieg łańcuszkowy, trzyigłowy ścieg obustronnie drabinkowy, wąski i szeroki dwuigłowy ścieg obustronnie drabinkowy)
System igieł ORGAN ELx705
Odległość igły od ramienia maszyny 15,5 cm
Regulacja długości ściegu od 2 - 4 mm
Regulacja szerokości ściegu od 3 - 6 mm
Wolne ramię Tak
Manualny obcinacz igieł Tak
Mocowanie stopek system zatrzaskowy
Ilość stopek w zestawie 2
Pozycjonowanie igły Tak - kołem pasowym
Wygodny uchwyt do przenoszenia Tak
Prędkość szycia 1000 śc/min.
Oświetlenie Led
Waga maszyny (netto) 8,6 kg
Możliwość zakładania dodatkowych przyrządów Tak
Regulowany docisk stopki Tak
Regulacja naprężenia nici Tak
Zastosowanie Szycie dzianin. Cover wyposażony jest w mechanizm róznicowy, co ułatwia szycie materiałów rozciągliwych.
Przeplot górny Tak
Przeplot dolny Tak

Produkty powiązane